Kdo má ve svém investičním portfoliu zlaté slitky, tomu se právě nyní oplatí je prodat. Cena zlata je totiž nejvýš za posledních deset let.

Někdo investiční zlato nakoupí proto, aby dobře uložil peníze, a nechce na něj sahat. Kdo však jej má jako jednu z možných investic ve svém portfoliu, a chce na něm vydělávat, ten může právě nyní zlato nabídnout k prodeji. Vydělá na něm. Cena zlata je nahoře.

Finanční poradci dlouhodobě doporučují investici do drahých kovů. Ne do akcií těžařských firem, ale právě do zlatých cihel a cihel dalších drahých kovů, jak se lidově slitky nazývají. Obvykle se jako investice doporučují na sedm let. Teď však i ti, kdo nakoupili jen před rokem, mohou prodat s významným ziskem. Kde slitky nabídnout k prodeji?

Zlaté slitky vykupuje specializovaná prodejna v Obecním domě v Praze

Numismatická prodejna firmy Zlaté mince Numismatika vykupuje slitky a rovněž je prodává již od roku 2003. Současně nabízí i památní a investiční mince – zlaté či stříbrné. Máte to do Prahy daleko? Slitky k prodeji lze poslat i Českou poštou jako cenný balík.

Ne všude s prodejem svých slitků pochodíte

To proto, že mnoho obchodníků se orientuje na výkup pouze od omezeného množství značek. Ani obchodník, který vám zlatý slitek prodal, jej od vás nemusí následně odkoupit. Pokud máte slitky přes banku jako zprostředkovatele, musíte se v případě zájmu slitky prodat poohlédnout po vhodném obchodníkovi k odkupu. Banka je obvykle nevykupuje. Teď už ale hledat nemusíte. Prodejna v pražském obchodním domě nabízí výkup zlata od mnoha rafinerií: Johnson&Matthey, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Heimerle + Meule, Heraeus Hanau, Sempsa, Umicore, Valcambi, UBS, Metalor, Munze Osterreich, PAMP a Perth Mint. Pravděpodobně i vy vlastníte zlatý slitek některé z těchto značek.