Pokud si kupujete nové kolo, určitě se vyplatí si ho rovnou i pojistit. Speciální pojištění jízdních kol nabízí ERV Evropská pojišťovna. Je určeno pro majitele nových nebo zánovních bicyklů, které nejsou starší než dva roky a platí po celém světě. S tímto pojištěním se už milovníci cyklistiky nemusejí obávat krádeže kola ani jeho poškození.

Pojištění jízdních kol Pojištění jízdních kol sahá i tam, kde pojištění domácnosti nestačí. Vztahuje se na krádež kola z objektu i volného prostranství, z auta i nosiče na kolo. V klidu můžete být i v případě poškození nebo zničení kola při nehodě a přepravě, nebo pokud se stanete obětí vandalismu. Každé starší kolo musí jeho majitel přivézt do cykloprodejny, kde projde základním servisem. Cyklista také musí předložit pokladní doklad nebo fakturu s cenou kola.  „V případě krádeže kola, dostává klient voucher do obchodu, kde si kolo pojistil. Pokud dojde k poškození kola, má majitel nárok na opravu.“ upřesňuje ředitel obchodu a marketingu ERV Evropské Ondřej Rušikvas. Toto pojištění nabízí 83 obchodů s cyklistickým vybavením po celé republice (seznam prodejců pojištění jízdních kol).

Jízdní kolo pojištěné po celém světě

Cestovní pojištění se dá uzavřít na jeden nebo dva roky a platí v Česku i po celém světě. Velkou výhodou je, že ERV Evropská pojišťovna nezohledňuje amortizaci. To znamená, že v případě zničení či odcizení kola dostane majitel kola voucher na nový výrobek. „O pojištění jízdních kol je mezi klienty značný zájem, průměrná cena pojištěného kola je zhruba 40 000 korun,“ říká Rušikvas. Vyřízení pojistné události může klient řešit online a trvá maximálně sedm pracovních dní. Pojištění jízdních kol od ERV Evropské pojišťovny zaštítily takové osobnosti, jako je dvojnásobný mistr světa v biketrialu Josef Dressler.

Plánujete dovolenou na kolech v zahraničí?

Cykloturistika je mezi Čechy velmi oblíbená. Na zahraniční dovolenou na kolech vyráží podle průzkumu ERV Evropské pojišťovny téměř desetina z nás a horská cyklistika je nejoblíbenějším adrenalinovým sportem vůbec. Pokud provozujete běžnou cyklistiku, stačí základní pojištění Sbaleno, které ERV Evropská nabízí už od 36 korun na den.