Možná si myslíte, že močovou inkontinencí trpí pouze starší lidé. Budete však překvapeni, když zjistíte, že to už dávno není pravda. Čím dál více jsou ohroženy ženy produktivního věku mezi 15-40. rokem. Také muži a děti nejsou z obliga. Muže tento problém trápí hlavně ve stáří a je spojen většinou se zvětšenou prostatou. Děti jí trpí zejména při stresových situacích a v rámci nočního pomočování.

Možná si ani nedokážeme představit, jak moc nás inkontinence omezuje v běžných aktivitách, při sportování, v intimní sféře, ale také v cestování. Například prosté cestování autobusem se může stát hororovým zážitkem. Ať už trpíte zánětem močových cest a chodíte často na toaletu, nebo trpíte inkontinencí. Není moc vhodné řidiče autobusu rušit a zastavovat, kde se dá. U delších jízd nebo dokonce zájezdů do Chorvatska by měl být autobus toaletou vybaven. „Měl by“ neznamená, že je to tak vždy. Proto byste se měla raději vybavit inkontinenčními pomůckami, kterých je na trhu mnoho. Rozlišují se podle intenzity úniku moči a jsou v několika provedeních jako vložky nebo kalhotky. Už nebudete muset být před cestou nervózní, jak často bude autobus zastavovat a zdali se během cesty nepomočíte.

Důsledkem inkontinence může být strach ze smíchu, aby se zbytečně nezvyšoval tlak dutiny břišní na močový měchýř, a nedocházelo tak k úniku moči. Také zvedání těžkých věcí (kufrů), může být problémem. Právě smích či drncání na cestě během cestování může být ohrožujícím faktorem.

Přikládám zkušenost nejmenované kolegyně. „Cestování je pro inkontinentní často problém. Jsou dopravní prostředky jako vlak či etadlo, kde není s dostupnosté toalet problém. Problémem je hlavně autobus , hlavně dálkový. Pro člověka třeba s hyperaktivním močovým  měchýřem  je to opravdu problém. Vydržet hodinu nebo více je v podstatě trest. Hodně lidí má problém už po půl hodině jízdy, a doufat že se bude stavět jenom pro vás, je čirá hloupost.  Dalším problémem je, pokud se nehoda stane a přijde se na to. Nejde tak ani o ostudu, ale o náhradu škody na čištění a podobně. Jedna známá se v autobuse pomočila a byla nucena zaplatit skoro dva a půl tisíce za čištění. Já osobně mám problém tak po hodině jízdy, pokud si dám před jízdou navíc kafe, tak po půl hodině už cítím, nepotřebuji na WC. Přiznám se, pokud jedu víc jak hodinu, mám problém moč  udržet. Po jistých zkušenostech jsem začala tento problém řešit plenou na jedno použití. Po prvé jsem měla nepříjemný pocit, styděla jsem se, naopak dnes se cítím jistěji a nehrozí  žádná ostuda.“