Odborníci měli pravdu a Evropa nyní zažívá druhou vlnu pandemie nového typu koronaviru. Je ještě silnější než ta první, přesto jsou opatření daleko mírnější. Světová ekonomika už si nemůže dovolit takové zmrazení, jaké zažila na jaře, a tak je nepravděpodobné, že by se úplně zavíraly školy, firmy či hranice. Cestování zřejmě bude možné, ovšem je třeba být obezřetnější.

Země, které jsou postižené opravdu ve velkém, své hranice zavírají, obvykle ale ne úplně. Mívají restrikce s různými podmínkami podobně jako Česko. I u nás existuje jakýsi semafor bezpečných zemí a těch, po návratu z nichž potřebujete negativní test, nebo musíte nastoupit do karantény. Nezapomínejte na cestovní pojištění. Pokud ale cestovat chcete, možnost si najdete.

V zimě do teplých krajin, na trhy i za lyžováním

Zvykli jste si na zimní dovolenou v teplých krajinách? Pravděpodobně o ni nepřijdete, ale je možné, že do své cílové destinace budete potřebovat negativní test na koronavirus. Možná bude zapotřebí také při návratu do Česka. Na druhou stranu můžete očekávat příznivé ceny, turistů je letos méně a hotelové resorty i cestovní kanceláře jsou vděčné za jakýkoliv příjem.

Lyžování v Alpách či Tatrách nejspíš také bude možné, musíte se však připravit na nová opatření. Ve společných prostorách bude třeba nosit roušky apod.

Stejná opatření se dají očekávat na vánočních trzích. Možná bude omezený počet návštěvníků, roušky budou zcela jistě samozřejmostí. Čeká nás zvláštní zima, ale při dodržování opatření ji zvládneme.

Cestovní pojištění je nyní důležitější než kdy dříve

Ať už se chystáte kamkoliv, i kdyby to mělo být jen na víkend na trhy do Vídně, vždycky si sjednejte pojištění do zahraničí. Nyní je ještě důležitější. Vždy byste měli zkoumat, jak řeší cestovní pojištění koronavirus. U dopředu plánovaných zájezdů je vhodné si připlatit i pojištění storna zájezdu, kdybyste cestu museli nakonec ze zdravotních důvodů zrušit. Objednat cestovní pojištění online je dnes záležitost pár minut, tak se nevymlouvejte, že se vám nechce ztrácet tím čas. Žijeme v době, kdy je na místě velká opatrnost, berte na to zřetel. Podívejte se například na cestovní pojištění srovnání na Top-Pojištění.cz a vyberte si nějaké cenově dostupné.